Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz/Öğrenci Adaylarımız,

Doğuş Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak “İyinin daha da iyisini yapma” hedefiyle çalışmalarımızın 24. Yılında olmanın gururunu yaşıyoruz. Fakültemiz üniversitemizin ulaştığı saygın noktayı ileriye taşıma gücüne sahip, bilimsel değer ve deneyimleri itibariyle güçlü bir akademik kadroyla hareket etmektedir. 

Fakültemizdeki İktisat (ING/TR), İşletme (ING/TR), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (TR), Uluslararası İlişkiler (ING), Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (ING) ve Yönetim Bilişim Sistemleri (TR) bölümlerimiz iktisadi, toplumsal ve iş yaşamını kapsayan alanlarda dünyanın hızla değişen taleplerine yanıt verecek nitelikte öğrenci yetiştirmeyi ve mezunlarıyla iş yaşamına değer katmayı amaçlamaktadır.

Fakültemizde yer alan bölümlerdeki çeşitlilik ve derslerdeki farklılıklar da ortamımızın zenginleşmesine, sektör ilişkilerinin geliştirilmesine ve iş birlikleri sağlanmasına katkıda bulunmaktadır. Akademik bilginin uygulamalarla ve uygulayıcı deneyimleriyle pekiştirildiği bilgi donanımı ve kültürel gelişme sağlamaya dönük ders programlarımız ve etkinliklerimiz ile öğrencilerimize etkin ve verimli çalışma ortamı sunmayı, güncel ve gelişmiş bilgileri paylaşmayı sürdürmekteyiz. Geniş yurt dışı bağlantılarımız fakülte öğrencilerimize pek çok değişim anlaşmasından yararlanma ve yurt dışı deneyimleme fırsatı sağlamaktadır. Değişim anlaşmaları kapsamında her akademik yılda öğrencilerimiz başta Avrupa olmak kaydıyla dünyanın seçkin üniversitelerine gitme şansını elde edebilmektedir.

Bu deneyimlerle ve zengin ders dışı faaliyetlerle öğrencilerimizi çevremizde oluşanların yanı sıra küresel dünyanın gereksinimlerine uygun olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. En önemli hedefimiz; bilgiye ulaşmayı bilen, sorunlara pratik veya kalıcı çözümler üreten, çalışma disiplinine sahip, ekip çalışması yapabilen bireyleri iş yaşamına hazırlamak ve edinecekleri bilgi ve donanımları sayesinde iş kaygılarını fırsatlara çevirmektir. Bunu yaparken öğrencilerimizin yaratıcı, yeniliğe açık, genç ve dinamik zihinlerine güveniyoruz. Mezunlarımızın başarıları da bizleri doğrulayıcıdır.

Siz sevgili öğrencilerle birlikte, ülkemizin geleceğini en iyi şekilde inşa edeceğimize gönülden inanıyoruz.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi V. Dekan Prof.Dr. S. Gonca Telli

 

Dr. Öğretim Üyesi Özge Baruönü’nün “Devam Sütü Tercihinde Etkili Faktörlerin ve Pazar Liderlerinin Marka Kişiliklerinin Analizi” adlı makalesi Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi 2020- Haziran sayısında yayınlanmıştır.

Detaylı bilgi için bkz: Baruönü, Ö. (2020). “Devam Sütü Tercihinde Etkili Faktörlerin ve Pazar Liderlerinin Marka Kişiliklerinin Analizi”, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, 18(2), ss. 115-134.